Sıkça Sorulan Sorular

1-MFB nasıl bir programdır?

2007 yılında  temelleri atılan MFB , 14 yıldır 55000 üzerinde kişiye servis vermiş bir kuruluştur. MFB ile kişiler ulaşmak istedikleri kiloya kavuşurken sağlıklı yaratıcı ve keyifli bir yemek stili edinirler. İstedikleri yiyecekleri nasıl yemeleri gerektiği,  dengeli beslenme ve ulaştıkları kiloyu koruma konusunda bilgi sahibi olurlar. MFB kişinin yaşam kalitesini arttırır.

2-MFB nasıl geliştirildi?

MFB programı MFB beslenme uzmanları tarafından oluşturulmuş ve devamlı geliştirilmekte olan bir programdır. Yeni yemek tarifleri denenmekte, sağlıklı beslenme ile ilgili gelişmeler yakından izlenerek menüler tasarlanmaktadır. Programa katılanlara kolay anlaşılır, zevkle takip edilebilir, sağlıklı bir program sunabildiğimiz için mutluyuz.

3-MFB bana nasıl yararlı olur?

MFB ile gerçekten sağlıklı ve dengeli besleneceksiniz. Amacınız kilo vermek, kilo korumak ya da sağlık durumunuza uygun gıdalardan oluşan yemek paketlerimiz ile beslenmek ise hedefinize yönelik paketlerimiz tam sizin için. Yemeklerinizin en yüksek kaliteli malzemelerle hazırlandığını bilmenin rahatlığı içerisinde lezzetli yemekler yiyerek istediğiniz kiloya ulaşacak ve bunu yaparken hiç sıkılmayacaksınız.

4-MFB nin amacı nedir?

MFB nin temel amacı programa katılan kişilerin yemekle sağlıklı bir ilişki kurmalarını sağlamaktır. MFB’ nin 8 değişik beslenme paketi ve bir de detoks alternatifi vardır. Sağlıklı beslenme ve kilo kaybı çoğunlukla yaşam biçimi ve yemek yeme alışkanlıklarımızla doğrudan ilgilidir.  Sunduğumuz yiyeceklerdeki çeşitlilik sayesinde sıkılmadan, birçok yiyeceği yiyebilerek kilo verdirmeyi, kilo korumayı hedefliyoruz. Yediğiniz yemekten zevk alarak istediğiniz kiloya ulaşacaksınız.

5-MFB nin koruma programı var mı?

Elbette var, MFB ile istediğiniz kiloya ulaştığınızda kilonuzu korumanız için koruma programımızı alıp sağlıklı MFB paketleri ile devam edebilirsiniz veya MFB den derin dondurucunuza koyup dilediğiniz zaman tüketmek üzere tekil ürünler alıp kendi diyetinizi kendiniz ayarlayabilirsiniz. MFB ile amacımız size yalnız sağlıklı kilo kaybettirmek değil, kilonuzu nasıl koruyacağınız ile ilgili doğru bilgiler vererek yaşam kalitenizi arttırmaktır. MFB programında hedef kilolarına ulaşan kişiler dilerlerse yine MFB koruma programını alabilir veya öğrenmiş oldukları bilgiler ile başarılı bir şekilde kilolarını koruyabilirler.

6-Kaç kilo kaybedeceğim?

MFB programında isterseniz  bir düğün veya önemli bir toplantı için birkaç kilo da verebilir veya hayatınızda önemli bir değişiklik yapıp ideal kilonuza kavuşabilirsiniz. MFB menüleri ile beslenen kişilerin  her hafta ortalama 500 gr ile 1.5 kg arası kaybetmeleri öngörülür. Bu sonuç kişinin vücut yapısı, hareketliliği, motivasyonu ile doğrudan ilgilidir. MFB ye katılanlar arasında özellikle ilk haftada 1 kg. dan fazla kilo kaybeden kişiler olmuştur ancak hedef haftada 1 kiloyu aşmamaktır.

7-MFB menülerini alınca yalnız MFB yiyecekleri mi yiyeceğim?

MFB sağlıklı yemek paketlerinde 1 öğünden 4 öğüne kadar tamamen sizin ihtiyaçlarınızın belirlediği seçenekler mevcuttur. Düzenli ve sağlıklı kilo kaybı için MFB paketi alıyorsanız tam gün programını almanızı öneriyoruz. Ancak işyerinde sağlıklı beslenemiyorum ya da akşam evde yemek hazırlamak istemiyorum diyorsanız günde 1 ya da 2 öğün için MFB sağlıklı yemek paketlerini alabilirsiniz.

8-Fazla kilom yoksa neden MFB’ yi tercih edeyim?

MFB olarak sadece kilo verme hedefinize değil, sağlıklı beslenerek formunuzu koruma hedefinize yönelik beslenme planı ve kalori paketlerimiz de bulunmakta. Her gün en yüksek kalite ve en doğru ölçüdeki 4 öğün yemeği yemek sağlığınızın en üst potansiyeline ulaşmanıza, vücudunuzun canlılık kazanmasına ve enerji düzeyinizi dengelemenize yardımcı olur. Aynı zamanda MFB ile zihin odağınızı artırmak, kan şekeri düzeyinizi korumak ve açlığınızı kontrol etmek sizin için bir iş olmaktan çıkar. MFB sisteminde sadece tüm günlük yemeklerinizi almak ile sınırlı değilsiniz. Sizin ihtiyaçlarınıza göre farklı öğünleri içeren paketlerden de faydalanabilirsiniz. MFB sağlıklı yemek servisi, her gün yemek pişirerek harcayacağınız vakti ve eforu size kazandırır. Sağlıklı ve lezzetli yemeklerin kapınıza servis edilmesinin yarattığı konfordan mutlu olacaksınız.

9-Yüzyüze diyetisyen görüşmesi yapabilir miyim?

MFB’ den sağlıklı yemek alan herkes gibi siz de haftalık olarak MFB diyetisyeni ile yüz yüze görüşme yapabilir, merkezimizde yağ ve kas ölümlerini yaptırabilirsiniz  ve bunu için ekstra bir ücret ödemezsiniz.

11-Ödemeyi nasıl yapacağım?

  1. Program danışmanlarımızı telefonla arayıp telefon üzerinden mail order işlemi yaparak.
  2. Hangi programı satın alacağınıza karar verdikten sonra web sitemizden kredi kartınız ile güvenli ödeme yöntemini kullanarak.
  3. MFB banka hesaplarına eft/havale yolu ile göndererek.

MFB Banka hesap bilgileri

GARANTİ BANKASI  / GÖKTÜRK ŞUBESİ
Şube Kodu: 479
Hesap No: 6299103
IBAN: TR46 0006 2000 4790 0006 2991 03

FİNANSBANK / GÖKTÜRK ŞUBESİ
Şube Kodu: 974
Hesap No: 28290347
IBAN: TR71 0011 1000 0000 0028 2903 47

*Ödemenizi Havale veya EFT ile yapmayı seçerseniz açıklama bölümüne isminizi, seçtiğiniz MFB sağlıklı yemek paketinin adını ve kaç günlük paket seçtiğinizi yazmanızı rica ederiz.

12-MFB ye kaç hafta devam etmem lazım?

MFB programlarına ne kadar süre ile devam edeceğiniz seçtiğiniz MFB paketi ile ilgilidir. Örneğin MFB İNCECİK EKO paketini tercih ediyorsanız bu süre kaybetmeniz gereken kilo ile doğrudan orantılıdır. Hedef kilonuza ulaştıktan sonra da  size destek vermekten mutluluk duyarız. MFB ANNE Paketini hamileliğiniz ve emzirdiğiniz süre boyunca alabilirsiniz. MFB POWERSOUPİNG DETOKS paketini ihtiyaç duyduğunuz her zaman MFB VEJETARYEN ya da SPORTİF paketlerini de istediğiniz süre boyunca alabilirsiniz.

13-Kilo verme programında almam gereken kalori 1300 ise hangi paket almalıyım. 1100 mü 1500 mü?

Hedefiniz kilo vermek olduğuna ve almanız gereken günlük kalori miktarı 1300 Kalori çıktığına göre sistemimizde size en uygun alternatif 1100 Kalori Paketi veya 1500 Kalori Paketi olacaktır. Hangisini seçeceğiniz tamamen size bağlıdır.

  1. 1100 Kalori Paketimizi tercih ederseniz günde yaklaşık 200 kalorilik besini MFB paketiniz ile size gelen yemeklere eklemeniz gerekmektedir. Bu 200 kalorinin nasıl en sağlıklı şekilde sağlanabileceği konusunda diyetisyenlerimizin sizin için hazırladığı önerilerden faydalanabilir veya diyetisyenlerimiz ile temasa geçebilirsiniz.
  2. 1500 Kalori Paketimizi tercih ederseniz MFB paketiniz ile size gelen yemeklerden günde yaklaşık 200 kalorilik besini çıkarmanız gerekmektedir. Bu 200 kalorinin nasıl en sağlıklı şekilde çıkarılabileceği konusunda diyetisyenlerimizin sizin için hazırladığı önerilerden faydalanabilir veya diyetisyenlerimiz ile temasa geçebilirsiniz.

14-MFB den sadece yetişkinler mi yararlanabiliyor? Gençler için özel bir programınız var mı?

MFB programına amacı zayıflamak olan 16 yaşından küçükleri kabul etmiyoruz. Ancak okullarında düzgün beslenme problemi yaşayan çocuklar ile sağlık nedenleri yüzünden özel yemek yemesi gereken gençlere doktorları ile koordinasyon sağlayarak diyetlerine uygun menüler planlıyoruz.

15-Teslimatlar ne ile ve nasıl yapılıyor? Teslimat saatleri nasıl ayarlanıyor?

Teslimatlar için iki farklı teslimat saat aralığımız vardır:  6:00-7:30 arası ve 7:30-9:00 arası. Anlaşmalı olduğumuz kurye firması elemanları, önceden belirlenen saatte paketlerinizi her gün istediğiniz adrese getirirler.

16-İlk MFB paketim ne zaman teslim edilecek?

Paketinizi seçip ödemenizi tamamladınız. İlk paketiniz siparişiniz kesinleştikten 2iş günü gün sonra adresinize teslim edilir.

17-Benim adresime teslimat yapılıyor mu?

MFB sağlıklı yemek paketleri İstanbul’ da neredeyse tüm ilçelere, ekstra  teslimat ücreti alınmadan  teslim edilebilmektedir.

İstanbul teslimatımız aşağıdaki ilçeleri kapsamaktadır.
İstanbul için teslimat ücreti alınmamaktadır.

İstanbul Avrupa Yakası

Bağcılar, Bahçelievler, Bahçeşehir, Bakırköy, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beyoğlu, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu

İstanbul Anadolu Yakası

Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Maltepe, Sancaktepe, Ümraniye, Üsküdar

18-Paketleme nasıl yapılıyor?

MFB yemekleri özenle pişirildikten sonra özel geri dönüşümlü kaplar içerisine alınıp ‘hot sealing’ teknolojisi ile paketlenip dökülmeden sizinle her yere gelebilecek şekilde tasarlanmıştır. Yemekler paketlenip bilgilendirme etiketleri yapıştırıldıktan sonra şık ve kolay taşınabilen özel MFB kutularına konulur.

19-Her hafta aynı yiyecekleri mi yiyeceğim?

MFB sağlıklı beslenme programını diğer programlardan ayıran en önemli özellik yemeklerdeki çeşitlilik ve dengedir. Menülerimiz her mevsim değişir. Her mevsim için toplam 180 çeşit yemek ı içerisinden özenle seçilen dengeli bir beslenme programıdır MFB. Tüm üyelerimizin favorisi olan bazı yiyecekler dışında aynı yiyeceği 1 ay boyunca sadece 1 kere yiyeceksiniz!

20-MFB menülerinde sevmediğim ve intoleransım, alerjim olan yiyecekler varsa ne yapabilirim?

MFB’ de hem kişiye özel menüler planlanabilmekte hem de besin tercihsiz olarak  da ekonomik seçeneklerimiz bulunmaktadır. Tercih sizin. Gerek alerjileriniz gerek intoleranslarınız, gerekse besin tercihleriniz var ise bize bunlarıı bildirip kişiye özel paketlerimizden faydalanabilirsiniz. MFB ekibi size uygun menüyü hazırlayıp sunar.

21-Aynı hafta içerisinde birden fazla paket seçebilir miyim? Paketlerimi değiştirebilir miyim?

MFB sağlıklı yemek paketleri sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekil aldığı için başladığınız paketi 2 iş günü öncesinden saat 12 ye kadar yazılı olarak veya telefonla bildirerek başka bir paket ile değiştirebilirsiniz.  0212 322 41 51 nolu MFB telefonunu arayarak bildirmenizi rica ederiz.

22-Seyahate gideceksem paketim ne olacak?

Seyahate gitmeniz durumunda paket iptallerini bize mutlaka 2 iş günü öncesinde saat 12:00ye kadar bildirin. MFB sağlıklı yemek paketlerine tekrar başlamaya karar verdiğinizde bizi 2 iş günü önce aramayı unutmayın!

23-Bana gönderilen yemek bana çok fazla geldi. Ne yapmalıyım?

Size gönderilen yemeği ilk hafta, tamamen tüketmenizi öneririz.  Kimi zaman kişiler yanlış beslenme alışkanlıkları ediniyorlar ve bu alışkanlıklardan vaz geçmek biraz zaman alıyor. Vücudunuza bu zamanı tanımanızı öneririz. Eğer birinci hafta sonunda fikriniz değişmedi ise bize 0212 322 41 51 nolu telefonumuzdan ulaşıp konu ile ilgili program danışmanlarımız ile görüşmenizi rica ederiz.

24-MFB sağlıklı yemek paketlerini aldığım zaman ne kadar su içmemi önerirsiniz?

Sisteminizin sağlıklı bir şekilde çalışması ve pırıl pırıl bir cilt için günde 8 bardak su içmenizi öneririz.