DETOKS – DETOKS DİYETİ NEDİR?

DETOKS NEDİR?


Detoks veya Detoks Diyeti, toksinlerin uzaklaştırılması anlamına gelen, kalori ve besin tercihlerinin bir miktar sınırlandırılması ile vücudu dinlendirme ve arındırma yöntemidir.

Günümüzde doğal besin bulmak bir hayli zor. İşlenmiş ve doğal olmayan besinlerle ve çevresel faktörlerin de etkisiyle çeşitli toksik maddelere maruz kalıyoruz. Bu maddelerin zararlı etkileri vücudumuzdaki çeşitli sistemler yardımı ile azaltılmaya çalışılır. Ancak vücuttaki bu yükü azaltmak için belli aralıklarla detoks diyeti yapılması önerilir.

Bu süreçte işlenmiş gıdalar ve hayvansal kaynaklı gıdalar başta olmak üzere bir takım besinler diyetten çıkarılır. Sebze, meyve, bakliyat ve sağlıklı yağlar içeren yemişlerin ön planda tutulduğu çeşitli programlar uygulanabilir.

DETOKS YAPMAK AÇ KALMAK DEMEK DEĞİLDİR!

“Kısa sürede çok kilo vermek” amacıyla uygulanan bir takım yanlış programlar vücuttan aşırı sıvı atılmasına, kas kaybına, halsizliğe, açlık hissine ve mineral eksikliklerine neden olabilir

SAĞLIKLI BİR DETOKS PROGRAMI:

*Ölçülü ve dengeli olmalıdır
*Asla tek yönlü olmamalıdır
*Uygulanabilir olmalıdır
*Tüketilen gıda, vücut fizyolojisi ve alışkanlıklarına uyum göstermelidir
*Mide ve bağırsak fizyolojisine uygun kıvamlarda olmalıdır

MFB POWER SOUPİNG DETOKS NEDİR?

Power Souping,  Glutensiz, Laktozsuz, Vegan, Yüksek Proteinli ve Düşük Glisemik endeksli bir sıvı detoks diyeti dir. 3 günde daha fit ve sağlıklı bir vücut ve açık zihinle birlikte yüksek enerji, güçlü bir bağışıklık sistemi ve ışıltılı bir cilt vadeder.

Power Souping, çorba tüketilerek uygulanan bir arınma yöntemidir. Çorbalar içerdikleri faydalı antioksidan ve lifler sayesinde toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırırken aynı zamanda doyurucudur.

3 günün sonunda toplam 1,5-3,5kg arasında yüksek yağ kayıplı kilo verebilirsiniz.

MFB Power Souping detoksu çok yüksek lif, antioksidanlara ilaveten bitkisel protein ve Omega-3 içerdiği ve düşük glisemik endeksli olduğu için birçok “arınma” yönteminden farklıdır ve çok daha sağlıklıdır.

POWER SOUPİNG’i DİĞER DETOKSLARDAN ÜSTÜN VE FARKLI KILAN NEDİR?

Power Souping’de Çorba lif doludur 

Lif çok yüksek detoks gücüne sahiptir. Detoksla vücuttan atılacak gıdaları ‘’süpürerek’’  sisteminizden atar, faydalı bağırsak bakterilerini besler, bağışıklık sistemimizi güçlendirir, kilo kontrolüne yardımcı olur. Lifli gıdalar tok tutar. Soğuk sıkım denilen yöntemlerle hazırlanan diğer tip “sıvı detoks”lar lif içermez ve bu yüzden birer şeker tuzağı haline gelebilirler.

Power Souping’de Çorba düşük glisemik endekslidir

Gün içinde kan şekeri seviyenizi dengede tutar, ani düşüş ve yükselişlerden korur. Enerjiniz yüksek kalır. Diğer sıvı detokslara kıyasla glisemik endeksi çok çok daha düşüktür.

Power Souping’de Çorba iyi bir protein kaynağıdır

Proteinlerin içerdiği enzim ve aminoasitler karaciğer detoksu için gereklidir.

Baklagiller, kuruyemişler, chia, kinoa, amarant gibi tohumlar yüksek oranda bitkisel protein içerir.

Power Souping Doğal Prebiyotik zenginidir

Power Souping’de Çorba çok sağlıklı yağlar içerir  

Avokado, badem, kaju, keten tohumu, chia tohumu gibi omega 3 yağ asitleri açısından çok zengin besinlerle doludur.

Power Souping’de Çorba süper Besinler İçerir

Blueberry, balkabağı, baklagiller, kırmızı kapya biber, kuşkonmaz, kinoa, amarant gibi serbest radikallere karşı savaşan antioksidan zengini gıdalarla doludur.

Power Souping’de Çorba şifalı kökler, baharatlar ve otlar içerir

Hem lezzetine lezzet katan hem de tıbbi olarak faydalı, hastalıklara karşı korunmada tüketilmesi önerilen zerdeçal, zencefil, köri, sarımsak, soğan içerir.

Power Souping vegan, glutensiz ve doğaldır, hayvansal ürün laktoz içermez                                                                       

Power Souping ürünleri, hiçbir katkı maddesi içermez

En kaliteli üreticilerden seçilen en taze ürünler kullanılarak üretilir.

Gıda boyası, raf ömrü uzatıcı gibi katkı maddeleri kullanılmadan üretilmiştir. Bu nedenle buzdolabında tutulmaları çok önemlidir.

Shakeler soğuk olarak, çorbalar ise şişelerinden boşaltılıp ısıtılarak tüketiliyor. Uygulayanların pek çoğu çorbaları da gayet rahat soğuk tükettiklerini de söylediler. Ama soğuk kış günleri için sıcak bir çorbadan daha iyisi yoktur.

Detoks yaptığınız 3 gün boyunca bol bol su içmenizi alkol, kahve, siyah çay tüketilmemenizi öneriyoruz.

Power Souping Detoks Nasıl Uygulanıyor?

3 günlük, adrese teslim detoks ürünleriniz toplu halde bir kutu içerisinde size ulaştırılır. Şişelerin kapakları üzerinde 1-2 ve 3 numaralarını göreceksiniz. Tek yapmanız gereken 1’leri birinci gün, 2’leri ikinci gün, 3’leri üçüncü gün tüketmek.

3 gün boyunca shakeleri soğuk olarak, çorbaları ise şişelerinden boşaltılıp ısıtarak tüketiyorsunuz. Uygulayanların pek çoğu çorbaları da gayet rahat soğuk tükettiklerini de söylediler. Ama soğuk kış günleri için sıcak bir çorbadan daha iyisi yoktur.

Detoks yaptığınız 3 gün boyunca bol bol su içmenizi alkol, kahve, siyah çay tüketmemenizi öneriyoruz.

Yeni yıl için hem kendinize hem de sevdiklerinize verebileceğiniz en güzel hediyelerden biridir MFB Power Souping.

Sağlıklı günler dileriz.

sıvı detoks, detoks diyeti, adrese teslim detoks

YENİ YIL HEDİYENİZ MFB’DEN OLSUN

14 GÜNDE 4,3kg!

Be the first to comment “DETOKS – DETOKS DİYETİ NEDİR?”

(will not be shared)