DETOKS VE POWER SOUPING DETOKS –

MFB POWER SOUPİNG VE DETOKS

MFB markası ile 10 yılı aşkın bir süredir sağlıklı yemek sektöründe gerçek anlamda kişiye özel yemek hizmeti veriyoruz. Danışanlarımız daha sağlıklı olmak, kilo vermek için bize başvuruyorlar ve büyük oranda insülin direnci, hipoglisemi, besin intoleransları, kolesterol problemi ile karşılaşıyoruz. Ayrıca vegan ya da vejetaryen olan veya medikal sebeplerden özel beslenmesi gereken kişilere de hizmet veriyoruz.
Bu 10 yılda doğru beslenme, sağlıklı kilo verme konularında birçok gelişme oldu. Doğru beslenmenin artık hastalıklara yakalanmamak için elimizdeki en önemli silah olduğunu biliyoruz.

Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından olan Alzheimer, kanser ve depresyonun önlenmesinde doğru beslenmenin büyük katkısı var ve biz bu konuda kendimizi geliştirmeyi hedef aldık.

Bu konuda çalışan birçok bilim insanının yayınlarını okuduk, konferanslara katıldık ve bağırsaklarımızın ikinci beynimiz olduğu, bağırsaklarımızdaki iyi ve faydalı bakterileri doğru beslemediğimiz zaman fiziksel ve bir o kadar önemlisi ruhsal sağlığımızın olumsuz etkilendiğini ortaya koyan çalışmalardan çok etkilendik.

Ayrıca Amerika’da son 2-3 yıl içerisinde “Souping is the New Juicing” mottosu ile pazarlanan Souping’i inceledik. Fakat içerik olarak tam istediğimiz gibi değildi. Yeni tarifler üretmek, denemek, besin değerlerinin saptanması, ambalajlar ve diğer çalışmalar 6 ay sürdü ve MFB Power Souping Sıvı Detoks’ umuzu bu bilimsel araştırma ve çalışmalar sonucu yarattık.

 

Power Souping Detoks Nedir?

Power Souping Detoks, kaliteli, doyurucu malzemeler ve “gerçek besinlerle” hiç katkısız olarak hazırlanan 3 günlük bir sıvı detoks programıdır ve Glutensiz, Laktozsuz, Vegan, Yüksek Proteinli ve Düşük Glisemik endeksli premium içerikli yiyeceklerle 3 günde daha fit ve sağlıklı bir vücut ve açık zihinle birlikte yüksek enerji, güçlü bir bağışıklık sistemi ve ışıltılı bir cilt vadeder. 

Hepimizin belirli aralıklarla vücudumuzu dinlendirmeye ve temizlemeye ihtiyacı vardır ve gıda ile yapılan detoks bu yöntemlerin en faydalılarındandır. Sağlığınıza katkıda bulunmak için Power Souping Sıvı Detoks diyetini öneriyoruz.

Çorba ile Detoks Yapmanın Diğer Detoks Tiplerine Göre Farkları ve Faydaları Nelerdir?

MFB Power Souping detoksu çok yüksek lif, antioksidan, bitkisel protein ve Omega-3 içerdiği için birçok “arınma” yönteminden farklıdır ve çok daha sağlıklıdır:

Power Souping’de Çorba Tok Tutar

Journal of Nutrition’da yayınlanan araştırmaya göre katı ve sıvıların bir arada bulunduğu lifli yiyecekler vücudun leptin, glokagon ve peptid gibi tokluk hormonları salgılamasını tetikliyor. Bu da diğer sıvı detokslarda oluşabilen genel halsizlik şikayetlerinin Powersouping’de yaşanmamasını sağlar.

Power Souping’de Çorba Lif Doludur

Birkaç yıldır insanlar ellerinde elma, hurma, ıspanak ve benzeri gıdaların sularından yapılan içecek şişeleriyle geziyor. Bu tür beslenme hızlı, kolay ve tatlı (görünüyor!!) Fakat bu tür diyette çok önemli bir kaç sorun var:
Bu ürünlerin büyük çoğunluğu lif içermiyor oysa lif çok yüksek detoks gücüne sahiptir. Lifli gıdalar detoksla vücuttan atılacak gıdaları “süpürerek” sisteminizden atarlar, faydalı bağırsak bakterilerini besler, bağışıklık sistemimizi güçlendirir, kilo kontrolünde, Tip 2 diyabetin ve kalp rahatsızlıklarının önlenmesinde büyük rol oynarlar.

Power Souping’de Çorba Düşük Glisemik Endekslidir

Gün içinde kan şekeri seviyelerinizi dengede tutar, ani düşüş ve yükselişlerden korur. Kullandığımız tüm gıdalarda buna çok dikkat ettik. Sebze ve meyvelerin suları cold press denilen yöntemle sıkıldığında lif tamamen yok olur lif gidince geriye kalan, su ve şeker! Doğal şeker de olsa diğer sıvı detoks içeceklerin içerdiği şeker miktarı çok çok yüksek.

Power Souping’de Çorba İyi Bir Protein Kaynağıdır

Powersouping ürünleri içindeki baklagiller ve kuruyemişler sayesinde yüksek oranda bitkisel protein içerir.
Diğer sıvı detoksların önemli bir eksikliği protein içeriklerinin günlük ihtiyacımızın çok çok altında olmasıdır.

Power Souping’de Çorba Çok Sağlıklı Yağlar İçerir

Avokado, badem, kaju, tahin, keten tohumu, chia tohumu gibi Omega-3 yağ asitleri açısından çok zengin besinlerle doludur. Çorbalarda zeytinyağının yanında Hindistan cevizi ve avokado yağı kullanıyoruz. Diğer sıvı detokslarda bu faydalı yağlar bulunmamaktadır.

Power Souping’de Çorba, Şifalı Kökler, Baharatlar ve Otlar İçerir

Tıbbi olarak faydaları kanıtlanmış, hastalıklara karşı korunmada tüketilmesi önerilen zerdeçal, biber, sarımsak, zencefil çorbalarımızda da bol bol kullanıyoruz. Bu da her çorbanın gerçekten birbirinden çok farklı lezzette olmasını sağlıyor. Diğer sıvı detokslarda bu faydalı kök ve baharatlar çok sınırlı şekilde kullanılır.

Çorbanın Diğer Faydaları

Obesity Research’te yayınlanan bir araştırmaya göre günde 2 çorba içeren diyet programlarını uygulayanlardaki yağ kaybı çorba içermeyen diyetlere oranla % 50 daha fazladır.
Çorba içeren diyet programlarını uygulayanların kaybettikleri kiloyu daha uzun süre korudukları da saptanmıştır.
Sebzeler çorba için pişirildiklerinde küçülürler ve böylece çiğ olarak yemenize imkan olmayan miktarlarda sebzeyi tüketirsiniz, bol bol vitamin, mineral ve antioksidan alırız.

Power Souping Detoks’u Nasıl Uyguluyoruz?

Power Souping’in uygulanması çok kolay:
Siparişiniz 2 iş günü sonrasında belirtilen saat aralığında size teslim ediliyor.
Buzdolabınıza koyuyorsunuz ve öğün sırasına göre tüketiyorsunuz.
MFB Power Souping ürünleri tamamen doğaldır. Gıda boyası, raf ömrü uzatıcı gibi katkı maddeleri kullanılmadan üretilmiştir. Bu nedenle buzdolabında tutulmaları çok önemlidir.

Seçtiğiniz Power Souping Programında Shake varsa soğuk olarak, çorbalar ise şişelerinden boşaltılıp ısıtılarak tüketiliyor.
3 gün boyunca bol bol su içilmesini, alkol, kahve, siyah çay tüketilmemesini öneriyoruz.

Günde Kaç Kalori Alıyoruz ve Ek Gıda Gerektiriyor mu?

Power Souping 1200      günlük 1200kCal

Power Souping 900        günlük 900kCal

Eko Power                        günlük 1044kCal

İçeceğiniz shake ve çorbalarda ihtiyacınız olan bütün faydalı besinler bir şişeye sığar. Ek gıdaya hiç gerek yoktur.
MFB Power Souping bir yandan toksinleri atarken diğer yandan size iyi gelecek besinlerin tümünü bir defada vücudunuza alırsınız.

Kaç Gün Uygulamayı Öneriyoruz?

MFB Power Souping’i 3 günlük bir program olarak hazırlandık. İki haftada bir tekrarlanmasını öneriyoruz.

Çorbaların İçeriklerinde Neler Var? Çeşitleri Neler?

MFB Power Souping programında shake ve çorbalar var. Tariflerimizde antioksidan ve vitamin dolu sebzeler, chia tohumu, keten tohumu gibi yüksek lif ve protein içeren faydalı yağ asitleri, zerdeçal zencefil gibi şifalı kökler, kinoa, amarant gibi tahıl olmayan ama tahıl hissi veren süperbesinler, zeytinyağı, Hindistan cevizi, avokado gibi faydalı yağlar kullandık.

3 gün için 3 tane shake hazırladık. Avokado Ispanak Shake, Espresso Chia Shake ve Frambuaz Blueberry Shake. Çorbalardan ise Badem kremalı Mantar, Kİnoalı Sebze, Zerdeçallı Mercimek, Zencefilli Balkabağı, Amarant Domates, Chia tohumlu Lahana, Kaju Kremalı Karnabahar, Köz Biber Patlıcan, Coconut Pancar çorbalarını sayabiliriz.

Serin sonbahar ve soğuk kış günleri için oluşturduğumuz bu seriye yaz aylarında yeni lezzetler ekleyeceğiz.
Afiyet olsun……….

MFB Power Souping Sıvı Detoks

Demir Eksikliği Olan Kişiler Nasıl Beslenmelidir?

KETOJENİK DİYET HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ